Екранізація. Частина 1

Зелена миля

Зелена миля (англ. The Green Mile) — роман Стівена Кінга 1996 року. Роман нагороджений нагородою Bram Stoker Awards в1996 році. На його основі створений однойменний фільм у 1999 році.

Опис:

У в’язниці «Холодна гора» блок смертників називають Зеленою Милею. Там бачили різних ув’язнених, але одного разу на Милю привозять Джона Коффі — величезного негра, який нібито вчинив страшний злочин — жорстоко вбив двох маленьких дівчаток. І ось головному герою Полу Еджкомбу та іншим співробітникам блоку належить дізнатися, що не все буває таким, яким здається. Трапляється що той, хто за ґратами, може бути кращим за того, хто зовні. А смерть може стати бажаним порятунком від тяжкого тягаря життя.

 чиати книгу

Ріта Гейворт та втеча з Шоушенку

Ріта Гейворт та втеча з Шоушенку (англ. Rita Hayworth and Shawshank Redemption) — повість американського письменника Стівена Кінга, яку було опубліковано в збірці «Пори року» у 1982 році. Фільм «Втеча з Шоушенка» 1994 року режисера Френка Дарабонта, який визнано найкращим фільмом за версією Internet Movie Databas, є екранізацією літературного твору.

Опис:

Страшний сон, який став реальністю… Історія невинної людину, яку засудженого до довічного ув’язнення в тюремному пеклі. Жорстка історія виживання там, де вижити практично неможливо. Захоплююча історія втечі звідти, звідки не зумів вирватися ще ніхто…

читати книгу

Бійцівський клуб

Бійцівський Клуб (1996) — перший роман, опублікований американським автором Чаком Поланіком. Роман було екранізовано в однойменному фільмі 1999 року режисером Девідом Фінчером. Стрічка стала феноменом поп-культури. На хвилі її популярності роман став мішенню численних критиків, переважно через свої точні описи насильства.

Опис:

Сюжет розгортається навколо безіменного героя, який бореться із своїм наростаючим дискомфортом через консюмеризм і зміни по відношенню до чоловічої статі у американській культурі. Намагаючись подолати це, він створює підпільний бійцівський клуб як радикальну форму психотерапії.

 читати книгу

Форрест Гамп

«Форрест Гамп» (англ. «Forrest Gump») — роман  Вінстона Грума (1986). Фільм вийшов на екрани в 1994 році та став найуспішнішим фільмом режисера як серед глядачів (перше місце за касовими зборами в 1994 році), так і серед критиків та професійних кінематографістів (38 нагород по всьому світу, включаючи 6 премій «Оскар»).

Опис:

В центрі подій знаходиться заголовний герой — недоумкуватий Форрест Гамп з вигаданого міста Грінбоу штату Алабама. Сюжет починається дитинством героя та закінчується тим, як він відправляє в школу власного сина. По ходу сюжету фільму Форрест бере участь в найважливіших подіях американської історії XX століття та мимоволі справляє величезний вплив на популярну культуру США.

читати книгу

Політ над гніздом зозулі

«Політ над гніздом зозулі» (англ. One Flew over the Cuckoo’s Nest — буквально: «пролетів над гніздом зозулі») — роман Кена Кізі, в основу якого ліг досвід роботи у психіатричній лікарні, у котрій проводили «ЛСД-сесії» та робили досліди із використанням сильнодіючих наркотиків.

Номер 58 у Рейтингу 100 найкращих книг усіх часів журналу Ньюсвік.

Роман написано в 1959 і опубліковано в 1962. У 1963 році Дейл Вассерман інсценізував твір на сцені Бродвею; у 1975 році за романом знято фільм, який здобув п’ять «Оскарів». Щотижневий американський журнал «Тайм» включив роман Кізі до «100 найкращих англомовних романів з 1923 року за версією «Тайм».

Опис:

Дія роману відбувається в психіатричній лікарні в місті Салем, штат Орегон. Оповідання йде від імені оповідача Вождя Бромдена, одного з пацієнтів. Одним з головних героїв є волелюбний пацієнт Рендл Патрік Макмерфі, який переведений до психіатричної лікарні з в’язниці. Передбачається, що він симулював психічний розлад тільки для того, щоб уникнути каторжних робіт. Інші пацієнти представлені в романі, можливо, не як душевнохворі, а як нормальні люди, відкинуті хворим суспільством.

Макмерфі протистоїть старша сестра — немолода жінка, що працює у відділенні лікарні. Старша сестра, особисте життя якої не склалося, усередині зміцнює свою владу над пацієнтами та персоналом відділення. Бунтар і індивідуаліст Макмерфі приймається валити влаштований нею порядок і значно впливає на інших пацієнтів, навчаючи їх насолоджуватися життям і навіть звільняючи від хронічних комплексів.

Будучи не в змозі тримати ситуацію під колишнім контролем, старша сестра виводить Макмерфі з себе, і, користуючись нагодою, відправляє його на лоботомію. Життя Макмерфі переривається, але інші пацієнти стають сміливішими, впевненіше в собі і звільняються від влади старшої сестри.

Читати книгу

Інтерв’ю з вампіром

«Інтерв’ю з вампіром» (англ. Interview with the Vampire) — роман американської письменниці Енн Райс. У центрі сюжету фільму — Луїзіанський креол Луї, обернений 1791 року на Вампіра. Він зважився через двісті років розповісти молодому репортерові історію свого життя.

Прем’єра фільму відбулася 11 листопада 1994 року в Сполучених штатах. У перший вікенд фільм зібрав 36 мільйонів 389 тисяч доларів, сумарні ж збори від прокату по всьому світі склали 223 млн доларів.

Критики в основному позитивно поставилися до фільму. На сайті Rotten Tomatoes рейтинг фільму 60 відсотків. Картина була відзначена преміями BAFTA у номінаціях «Найкраща операторська робота» і «Найкраща робота художника-постановника», а також номінована на «Оскар» за Найкращі декорації та Найкращу музику.

Опис:

У молодого аристократа XVIII століття Луї (Бред Пітт) при пологах помирає дружина. Дитину теж не вдалося врятувати. І разом з ними у Луї вмирає бажання жити. Луї відправляється у всі тяжкі у надії знайти смерть, але випадок зводить його з справжнім вампіром зі Старого Світу на ім’я Лестат (Том Круз), який перетворює Луї у собі подібного.

Однак Луї довго не може переступити через бар’єр вбивства та харчується кров’ю щурів. Разом з Лестатом вони переїжджають до Нового Орлеану, де у той час лютує чума. Тут Луї зривається і п’є кров хворої дівчинки Клавдії (Кірстен Данст), яка втратила матір. Лестат не дає дівчинці померти та перетворює її на маленьку вампіршу. Він розуміє, що це єдиний спосіб утримати Луї біля себе.

Клодія з азартом починає вбивати людей, її жага крові була невгамовною, відповідно до дитячого апетиту. «Вона була дитиною та шаленим вбивцею», — говорить про неї Луї згодом. Клодія швидко вчиться, і вони з Лестатом розважаються, вбиваючи наліво та направо, розправляючись іноді навіть з цілими сім’ями.

Після багатьох років Клодія зауважує, що анітрохи не виросла відтоді, як стала вампіром. Більше того, коли вона намагається відрізати собі густі, кучеряве волосся, вони через хвилину відростають знову. Розсерджена тим, що їй судилося назавжди залишитися дитиною, Клодія вирішує вбити Лестата. Вона підсовує йому трупи маленьких дітей (мертва кров отруйна для вампірів). Клодія і Луї кидають тіло Лестата у болото, наївно вважаючи що його проковтнув алігатор. Однак Лестат, хоч і в жахливому стані, але повертається, завдяки живій крові рептилій з болота, і Клодії з Луї доводиться спалити його разом з особняком.

Після цього Луї і Клодія відправляються на судні до Старого Світу у пошуках собі подібних. Довгий час вони не можуть знайти інших вампірів. У решті решт у Парижі вони зустрічають Армана (Антоніо Бандерас).

Арману вже понад 400 років, і він найстаріший з усіх нині живих вампірів (за його словами). Він керує цілою групою вампірів. Разом вони влаштовують театральні вистави з реальними вбивствами. У Луї є багато питань до Армана, зокрема — хто є першим вампіром? Клодія відчуває, що мить розставання з Луї наближається, і просить Луї перетворити на вампіршу жінку на ім’я Мадлен (Доміціана Джордано), що втратила дитину. «Хто вона вам? Жива лялька?», — запитує у неї Луї. «Безсмертна дитина», — відповідає вона. Луї виконує прохання Клодії. «У цей день разом з цією жінкою померло те єдине людське, що в мені залишалося», — скаже потім Луї. Однак Клодії не судилося щасливо жити зі своєю новою «матір’ю». Наближені Армана, запідозривши Луї і Клод у вбивстві Лестата, захоплюють всіх трьох та замикають жінок у «сонячній ямі». Сонце вбиває Клод і її нову матір, а Луї, замурований у труні у стіні, не в змозі їм допомогти. Єдина його розрада — це те, що Клодія була не одна в свою останню годину. З полону Луї врятує Арман, і він мстить його поплічникам: обливає маслом труни, в яких вони сплять та підпалює їх; тих, що були в цей момент поза трун, він вбиває, розрубуючи їх косою. Розправившись з групою вампірів, Луї покидає Армана, залишивши його на самоті та повертається до Америки, де живе до наших днів і п’є ночами кров людей. Одного разу він зустрічає… Лестата. Лестат не помер, але тягне своє жалюгідне існування, харчуючись щурами, яких колись їв Луї. Він ніяк не може звикнути до тих змін у сучасному світі, з якими Луї давно звикся.

Всю цю історію Луї розповідає Деніелу Моллою (Крістіан Слейтер) молодому репортерові однієї з радіостанцій. Вислухавши розповідь вампіра, репортер просить Луї зробити його вампіром, але уходить ні з чим. Повертаючись додому, він виявляє, що в його машині хтось сидить. «Наслухався?», — запитує Лестат у репортера, — «Адже мені доводилося слухати його ниття століттями!», — вигукує вампір, впиваючись у шию репортера іклами. Потім Лестат дає йому вибір, «якого у нього ніколи не було».

Читати книгу

Щоденник пам’яті

«Щоденник пам’яті» (англ. The Notebook) — заснований на реальних подіях роман Ніколаса Спаркса, опублікований в 1996 році. У 2004 році роман був екранізований режисером Ніком Кассаветис.

Опис:

Роман «Щоденник пам’яті» перший опублікований роман Ніколаса Спаркса, і третій з написаних ним. Написаний в 1994 році і опублікований в жовтні 1996 року, він став бестселером в перший же тиждень своїх продажів і був включений в список The New York Times Best Seller List (англ.). Роман залишався бестселером більше року, а потім знову увійшов до лав бестселерів після виходу фільму в 2004 році.

За словами автора, на написання роману його надихнула історія життя бабусі та дідусі його дружини, які були одружені понад 60 років, коли він познайомився з ними.

Читати книгу

Диявол носить Prada

«Диявол носить Prada» (англ. The Devil Wears Prada) — роман  Лорена Вайсбергера. Фільм вийшов у прокат в США 30 червня 2006 року.

Опис:

Працювати в редакції, якогось модного журналу… Мрія кожної жінки? Ні, це нічний кошмар будь-якої жінки! Ласкаво просимо в пекло під «глянцевою обкладинкою»!!! Кава? Завжди холодна і несмачна! Дизайнерські шмотки зі знижкою? Вийшли з моди в позаминулому сезоні! Працювати позанормово? Про особисте життя можна забути! Але все б нічого, якби не начальниця — легендарна з стерва світу от-кутюр, чи то продала за успіх душу дияволову, чи то(за чутками) вигнана з пекла за нестерпний характер!

Читати книгу

Адвоката Диявола

Адвокат диявола (англ. The Devil’s Advocate) —  роман Ендрю Найдермана (1997). Фільм виграв премію «Сатурн» в номінації «Найкращий фільм жахів».

Опис:

Молодий адвокат зі штату Флорида Кевін Ломакс не програв жодної справи, хоча брався, здавалося, за такі судові процеси, які виграти було неможливо.

І от після чергової справи Ломаксу несподівано пропонують місце консультанта у великій нью-йоркській юридичній компанії «Мілтон Корпорейшн», яку очолює принадний товстосум Джон Мілтон. Кевін блискуче проходить випробувальний етап, вигравши декілька гучних справ і тісно зближується з головою компанії.

Тим часом молода дружина нової адвокатської легенди Нью-Йорка, Мері Енн, відчуває, що миттєвий злет кар’єри свого чоловіка пов’язаний з якоюсь нечистю, її починають переслідувати дивні видіння, яких Кевін помічати не хоче…

Читати книгу

Код да Вінчі

Роман «Код да Вінчі» — світовий бестселер, кількість проданих примірників станом на вересень 2009 становила 81 мільйон. Книга була перекладена 44 мовами світу. За перший тиждень продажу «Код да Вінчі» посів перше місце в списку Нью-Йоркських бестселерів. Це другий роман Брауна після «Янголів та Демонів» (2000), у якому Роберт Ленгдон виступає головним героєм. Письменник вдало поєднав детектив, трилер та елемент таємниці. У 2006 році за мотивами роману було знято однойменний фільм.

Опис:

Книга розповідає, як Роберт Ленгдон, професор релігійної симвології Гарвардського університету, намагається розкрити вбивство куратора Лувру Жака Соньєра. Онучка Соньєра, криптограф Софі Неве, допомагає Ленгдону знайти вбивцю діда. Разом їм вдається розгадати ряд закодованих таємниць, підказки до яких заховані у творахЛеонардо да Вінчі.

Загадки, часто зашифровані у ребуси та анаграми, приводять героїв до таємного братства «Пріорат Сіону», яке віками оберігало таємні документи про життя Ісуса Христа, що могли докорінно змінити історію церкви. Через це на хранителів інформації полює католицька організація «Опус Деї» та таємничий Учитель. Роберту та Софі вдається розгадати всі загадки, знайти справжнього вбивцю та інформацію, приховану «Пріоратом Сіону».

Читати книгу

Реклама

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s